Chcielibyśmy zaoferować Państwu nową usługę łukowego zgrzewania doczołowego kołków metalowych.

Przypawanie polega na przymocowaniu metalowych sworzni, śrub, nakrętek do metalowej blachy, obudów. Niezaprzeczalną zaletą tej metody jest to, że można zgrzewać kołki czy śruby nawet do bardzo cienkich blach nie powodując ich odkształcenia, przepalenia czy też zmiany koloru. Można stosować tę metodę nawet wtedy gdy

przeciwległa strona materiału zgrzewanego jest pokryta plastikiem, pomalowana czy ocynkowana. Aby uzyskać taki efekt konieczny jest bardzo krótki czas spawania. Wynosi on zaledwie kilka milisekund. Po uruchomieniu pistoletu do przypawania, specjalna końcówka spawalnicza inicjuje łuk elektryczny zasilany z baterii kondensatorów spawarki, który topi koniec kołka i część podłoża. Kołek jest utrzymywany w miejscu do czasu skrzepnięcia stopionego metalu, tworząc natychmiast złącze spawane o wysokiej jakości.

Za pomocą tej metody można uzyskać bardzo silne i estetyczne połączenia. Można ją stosować do zgrzewania trzpieni do blach aluminiowych, stalowych (w tym stali nierdzewnej) oraz mosiądzu..

Zakres średnicy kołków i trzpieni, które można zastosować jest dość szeroki - od 2 do 8 mm.